KONST / Litografier / Färglitografi 14655213
*
nr 1465 5213
Björn Lindroth
(1931-1999), Sverige
Signerad, numrerad 252x360. Färglitografi, bildmått: 35x51, yttermått inklusive ram: 49x64 cm
Kondition: saknar glas
Björn Lindroth, svensk bildkonstnär, svensk regissör, manusförfattare och sångtextförfattare, född 1931, död 1999.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 maj 2022
kl 20:14:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/5 17:49:46
1
250 kr
2/5 20:08:27
2
150 kr
2/5 20:08:27
1
200 kr (Budbetjänt)
2/5 20:09:18
2
250 kr
2/5 20:09:18
1
250 kr (Budbetjänt)
2/5 20:09:58
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Björn Lindroth
Björn Lindroth, svensk bildkonstnär, svensk regissör, manusförfattare och sångtextförfattare, född 1931, död 1999.
Läs mer om Björn Lindroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn lindroth färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49
*
Björn Lindroth
Kondition: saknar glas
Björn Lindroth, svensk bildkonstnär, svensk regissör, manusförfattare och sångtextförfattare, född 1931, död 1999.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Björn Lindroth
nr 1465 5213
Björn Lindroth
(1931-1999), Sverige
Signerad, numrerad 252x360. Färglitografi, bildmått: 35x51, yttermått inklusive ram: 49x64 cm
Kondition: saknar glas
Björn Lindroth, svensk bildkonstnär, svensk regissör, manusförfattare och sångtextförfattare, född 1931, död 1999.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/5 17:49:46 | 1 | 250 kr |
2/5 20:08:27 | 2 | 150 kr |
2/5 20:08:27 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
2/5 20:09:18 | 2 | 250 kr |
2/5 20:09:18 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
2/5 20:09:58 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Björn Lindroth
Björn Lindroth, svensk bildkonstnär, svensk regissör, manusförfattare och sÃ¥ngtextförfattare, född 1931, död 1999.Läs mer om Björn Lindroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn lindroth färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49